Zaznacz stronę

BLIŻEJ.

RYTMU NATURY.
RYTMU CIAŁA.

Kalendarz do życia w rytmie natury na 2022 r. został zaprojektowany po to, by osadzić Cię bliżej rytmu. Rytmu własnego ciała i rytmu natury.
Nie jest to kalendarz, w którym w pierwszej kolejności zapisujesz niekończącą się listę spraw, obowiązków i planów. Jest to kalendarz, który przestawia Twoją uwagę ze świata zewnętrznego na czucie, na bycie bliżej siebie.

Bądź bliżej. Siebie i rytmu natury.

WSZYSTKO MA SWÓJ CYKL

Wszystkie procesy w naturze, w naszym ciele, w mikro i makrokosmosie mają swój rytm i cykl. Poszczególne fazy charakteryzują się podobnymi jakościami i energiami. Celem kalendarza jest przybliżenie Cię do rytmu dobowego, rytmu faz księżyca, rytmu pór roku, faz cyklu menstruacyjnego.   

ZAJRZYJ DO ŚRODKA

SZCZEGÓŁY techniczne

 • 17,2 x 22 cm
 • 320 stron, zaokrąglone brzegi
 • rozkłady roczne, miesięczne, tygodniowe – z rozkładem tygodnia,  tygodniowe z miejscem na zapiski
 • złocenie boku
 • miękka oprawa, ekoskóra
 • 2 wstążki, gumka
    rozkład roczny
    rozkład miesięczny

    rozkład tygodniowy tabela

    wprowadzenie do każdego miesiąca
    karty miesięczne

    rozkład tygodniowy opisowy

RYTM CIAŁA

Wsłuchiwanie się w swój rytm, szanowanie swoich zasobów energetycznych i akceptacja blasków i cieni poszczególnych faz cyklu jest pięknym wyrazem dbania o siebie. W nawiązaniu do tego wątku w kalendarzu znajdziesz narzędzia, dzięki którym będziesz mogła wsłuchiwać się w swój rytm, w potrzeby swego ciała, umysłu i duszy.

Zanim zaczniesz dzień kalendarz przypomni Ci o tym, by najpierw posłuchać tego jak się czujesz danego dnia, czego potrzebujesz i na ile możesz swoją energią obdarować świat

ROZKŁAD TYGODNIA: Kalendarz ma codzienny punkt odniesienia do tego czego potrzebujesz na poziomie ciała i ducha. W jakiej fazie cyklu jesteś, co ona ze sobą niesie, jak możesz działać nie robiąc niczego brew sobie, ale płynąc z rytmem. 

Na końcu każdego miesiąca znajdziesz m.in. karty do monitorowania cyklu, swojego samopoczucia, tego, jakie objawy Ci towarzyszą. Sprawdź, jak się kształtuje Twój naturalny rytm na przestrzeni miesiąca, jaką ma powtarzalność, jakie specyficzne cechy.

Szybko zauważysz pozytywne rezultaty takiego podejścia – odnajdziesz wewnętrzną nawigację. Możesz także analizwać samopoczucie w kontekście rytmu dobowego, ilości snu, faz księżyca.

RYTM DOBOWY

Natura wyznacza nam codziennie rytm cyklem dobowym, wschodami i zachodami słońca, światłem i ciemnością. Jest z tym powiązane wiele procesów w naszym ciele. Lekceważenie tego pierwotnego rytmu świata, wyznaczającego dzień i noc to … działanie wbrew sobie i poważne nadszarpywanie swojego dobrostanu.

 ROZKŁAD TYGODNIA: Na rozkładzie tygodnia znajdziesz podział godzinowy (1), który będzie Ci codziennie przypominał o zmieniających się w ciągu dnia energiach i jakościach (2), o najlepszej porze na trawienie (3) i o byciu offline (4).

MIESIĘCZNE ZAPISKI: Pod koniec każdego miesiąca znajdziesz tabelę na swoje codzienne podsumowania – porę wstania, zaśnięcia, liczbę przespanych godzin oraz czas offline wieczorami. Możesz także monitorować ilość wypitej wody i wypróżnienia – ważne wyznaczniki Twojego zdrowia.

 RYTM FAZ KSIĘŻYCA

ROZKŁAD MIESIĄCA: Kolorem oznaczono: czas od nowiu do pełni – księżyc rośnie, a nasza skóra, włosy, paznokcie także domagają się odżywiania (korzystny czas na zabiegi nawilżające, wzmacniające, odżywiające, regenerujące).
Na biało: czas od pełni do nowiu, księżyca ubywa i nam łatwiej jest pozbyć się nadmiaru (korzystny czas na zabiegi oczyszczające, depilację, złuszczanie naskórka, peelingi).
KAŻDEGO DNIA znajdziesz informację na jakie zabiegi pielęgnacyjne jest dobry czas, a na jakie niekoniecznie:

 • głębokie oczyszczanie skóry
 • odżywianie skóry
 • obcinanie włosów; farbowanie włosów
 • usuwanie zrogowaciałego naskórka
 • depilacja
 • peeling
 • manicure i pedicure.

Cykl faz księżyca możesz potraktować także jako zaproszenie do podróży w głąb siebie, do bycia bliżej swoich planów, pragnień i manifestowania marzeń. Najważniejsze jest to, abyś praktykowała wsłuchiwanie się w swój wewnętrzny głos, intuicję, w to czego pragniesz i dokąd świadomie zmierzasz. Dopóki nie wiesz, gdzie chcesz dojść, w jakim kierunku zmierzasz?

 RYTM PÓR ROKU

 

Każda pora roku niesie ze sobą inne zasoby, energię, jakości. Życie zgodnie z rytmem natury oznacza dostrojenie różnych aspektów naszej codzienności do danej pory roku. To dopasowanie dotyczy wielu poziomów, takich jak:
styl życia, intensywność wysiłku fizycznego, ilość czasu poświęconego na regenerację i odpoczynek
odżywianie i sposób przygotowywania posiłków
pielęgnacja ciała, a nawet sposób ubierania się.
W kalenendarzu znajdziesz wprowadzenie do każdej pory roku, natomiast na początku każdego miesiąca – opis wskazujący na to, o co warto zadbać, jak się odżywiać, na co uważać. Opisy bazują na wskazaniach wschodnich systemów holistycznych: ajurwedy i Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

 

 BĄDŹ W RYTMIE PRZEZ CAŁY ROK

PRZEWODNIK PRZEZ WSZYSTKIE PORY ROKU.

Kolejna edycja kalendarza do życia w rytmie natury zbiega się z premierą polskiego wydania zachodniego bestsellera.

„Moc rytuałów” czerpie ze starożytnych tradycji duchowych, medycyny chińskiej i ajurwedy. Jest to przewodnik przez kolejne pory roku, ich specyfikę i energię. Znajdziemy tu konkretne przykłady rytuałów bazujących np. na jodze, medytacji czy aromaterapii.⁠

Celebruj cztery pory roku z przewodnikiem selfcare, sięgając po rytuały wzbogacające ciało i ducha:

• Zimą zanurz się w refleksji i wyznacz cele na cały nowy rok
• Wiosną wsłuchaj się w swoje wnętrze, uwolnij się od blokad i zmartwień
• Latem zadbaj o wypoczynek i otwórz się na miłość
• Jesienią świętuj swoje sukcesy i wzmocnij samoocenę.

PAKIET IDEALNY.

Polska premiera publikacji „Moc Rytuałów…” oraz jej tematyka i idealnie zbiega się z ideą Kalendarza do życia w rytmie natury, który także bazuję na zaleceniach wschodnich systemów holistycznych, ajurwedy i medycyny chińskiej. Idea kalendarza to prowadzić przez kolejne pory roku i wspierać Was w tym, aby poczuć się bliżej natury i bliżej siebie. ⁠

We współpracy z Wydawnictwem Znak ustaliliśmy więc, że jest to komplet idealny! W trakcie przedsprzedaży  – do 31 października można było zakupić kalendarz razem z publikacją „Moc Rytuałów”. Obecnie pakiety są w opcji GRATIS przy zakupie olejków eterycznych – sprawdź poniżej. 

PAKIETY